Культиватори,мотоблоки
ЯК ВИБРАТИ МОТОблок або культиватор?
Якщо у Вас є великий город біля хати або дачну ділянку, і Ви віддаєте перевагу харчуватися з грядки, то напевно кожен сезон у Вас виникає питання: як би швидше і ефективніше розпушити землю, знищити бур'яни, розмішати добрива разом з грунтом, вирівняти поверхню грунту і т. д. В цьому Вам допоможе мотокультиватор.
Придбати цю машину і перестати вручну обробляти землю – це мрія, мабуть, будь-городника. Але перед тим як купити культиватор або мотоблок, необхідно дізнатися, який підійде саме Вам, і буде відповідати та бюджетним можливостям, і планом виконуваних робіт.
Мотоблок можна вибрати потрібного класу: тяжкого, середнього і легкого. Якщо Ваша ділянка не перевищує 12 соток, Вам цілком підійде легкий культиватор. Очевидні переваги – це відносна легкість в експлуатації і перенесенні і порівняно невелика вага (до 50 кг) мотоблока. Для великих ділянок потрібно більш важкий інструмент. Але все ж варто пам'ятати, що мінімальний вага викличе мінімальне зчеплення. Якщо грунт важка, легка машина буде неефективною, і Вам доведеться докладати чимало зусиль, щоб зрушити культиватор.
Бензиновий двигун ― тихіший, а також легкий у запуску в холодну пору року на відміну від дизельного мотоблоку. Придбати таку машину, означає витрачати менше коштів на паливо, докладати менше зусиль у роботі. Якщо ділянка, що Ви, імовірно, будете обробляти більше 60 соток, а грунт досить важка, краще віддати перевагу дизельного мотоблоку.
Перед тим як купити мотоблок також необхідно дізнатися, якої ширини фрезою він оснащений. Чим більше ширина, тим більше охоплення ділянки в обробці. Однак придбати найбільшу фрезу не завжди є правильним рішенням. Проаналізуйте, для яких робіт Вам потрібен мотокультиватор. Інструмент для роботи на великих ділянках вимагає широку фрезу. Працювати з машиною в саду або на засаджених територіях зобов'язує придбати вузьку фрезу. Придбавши декілька фрез, Ви зробите більш універсальним свій мотоблок.
Придбати можна, особливо не цікавлячись додатковими можливостями. Але деякі з них здатні зробити роботу ефективніше, не віднімаючи у Вас зайвих фізичних зусиль. Так, зверніть увагу на електростартер. Якщо для культиваторів з низькою потужністю він не обов'язковий, то у важких дизельних значно полегшить запуск інструменту. Можливість регулювати кермо дозволяє налаштувати інструмент під власний ріст, переміщаючи її вгору і вниз, вліво-вправо, щоб з'являлася можливість йти лівіше або правіше мотоблока.